Reklamlar

En Çok Oy Alanlar

En İyiler

İstatistikler

En Çok Arananlar

Reklam

Bize destek için sitenize, blogunuza
 bu kodu yerleştirebilirsiniz

Saç örgülü çarkı Felek şapka Anlatimi - Örgü Bere Ve şapka Modeli, ÖrgüÖrgü Bere Ve şapka Modeli

 
REKLAMLAR


sapkanın yapılışı: şişe 16 ilmek atarak başlıyoruz....örneği şişe tersten yerleştiriyoruz. 1 düz 2 ters 8 düz 3 ters 1 düz 1 arttır ( şişe ipi dola ) 1 düz
1 düz ilmekten sonra ( hep aynı yerde ) 1 ilmek arttırıyoruz....bu şekilde attırmalar devam ediyoruz. 2 ilmek olarak ördüğümüz düz örgüyüde 12 sırada bir 4-4 yer değiştirerek saç örgüsü yapıcaz...artırdığımız ilmekler çoğalarak üst . kısımdaki üçgenleri oluşturacak.
üçgen kısımdaki ilmeklerin sayısı 14 olunca kesicez ve ikinci üçgene başlıcaz...sadece dikkat etmemiz gereken bir konu var ilmeklerin hepsini birden kesmiyoruz.şişte bırakıyoruz....ve her gelişimizde 1 ilmek kesiyoruz. örgü bilenler zaten fotoğraftan anlıycaktır.
artış yaptığımız kısımda hiç aksatmadan her sıra arttırıyoruz. orda problem olursa artırmayı unutursanız olur.15 ilmeği artırma kısmına geldiğimizde şişe doluyoruz yanındaki iki ilmeği kesip geri dönüyoruz.şişteki ilmeklerin hepsini örmüyoruz ( üçgen oluşan kısımdan bahsediyorum)
şimdi tek tek anlatayım: ben artırma ve kesmeyi ters yüzden yürütüyorum. siz kendinize göre yapabilirsiniz.3 tersi ördük 1 düzü yaptık şişe ilmek doluyoruz.hemen yanındaki iki ilmeği kesiyoruz.
şişi ters çevirip . geriye dönüp örüyoruz ( 12 ilmek şişte bekliycek ) şişteki saç örgüsü kısmı örülecek her bu kısma gelindiğinde kestiğimiz ilmeği yanındakiyle kesip geri dönerek devam edicez.bu arada saç örgüsünün sayılarınıda unutmayın 12 ilmekte bir 4- 4 oluşucak bir yandan keserken aynı anda artırdığımız için diğer üçgende oluumunu tamamlar.kesilecek ilmeklerin bitiminde yine artırmadan hemen sonra diğer üçgenin kesimini takip eder.örneğin yapımı işte bundan ibarettir.
şimdi birde renkli olarak göstereyim.artırıp yanındaki iki ilmeği kestik.döndük saç örgüsü kısmına devam ederek ördük.üçgen kısmı oluşturan ilmekler şişte bekliyor her sıra gidip geldikçe kesim yaptığımız ilk ilmeği devam ederek kesiyoruz ki çizgi şeklinde kesim oluşsun.bir ilmek kesip döndük.üçgenimiz oluştu.
üçgenlerimiz 6 tane olana kadar devam ediyoruz. keserken dikkat etmemiz gereken kesimde düz ilmek şeklinin üst kısmı gelmedi dir..son olarak lastiği yapıcaz alın kısmını oluşturacak olan bu kısma saç örgüsünün yanında oluşan 1 adet düz ilmekle yapıcaz ... ipliği örnek kısımdan yürüterek ters kısma . gelecek şekilde ( düz ilmeğin arasında oluşan deliklerden geçirerek ) ilmek alıyoruz. dikkatli alın lastiğin üstündeki düz çizgi şekli bozulmaması gerekiyor.isteğinize göre 2-2 lastik yaparsınız.... katmerli güllede süsledim....
Örgü Örgü bere ve şapka modeli


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Arkadaşlarınızla Facebookta Paylaşın
Bunun İçin Alttaki Linke Tıklamanız Yeterli ;)
Facebook'ta Arkadaşlarınla Paylaş

REKLAMLAR

Yorumlar

Bu Model Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Bu Model İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
İsminiz
E-Mail
Yorum
Resimdeki Sayı 22C4
 

Ana Menü

Kategoriler

Dost Siteler

Yandex.Metrica
Sosyal Medyada
Sayfamızı
Begenir-
misin?


Anasayfa | Reklam | Bize ulaşın | Site Haritası | Rss

Dantel Örnekleri ve Elişleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...

can't open file