Reklamlar

En Çok Oy Alanlar

En İyiler

İstatistikler

En Çok Arananlar

Reklam

Bize destek için sitenize, blogunuza
 bu kodu yerleştirebilirsiniz

tunus işi patik,El Sanatları Örgü Modelleri Patik Modelleri tunus işi patik

 
REKLAMLAR

Bu verdiğin sayılar 38-39 numara içindir arkadaşlar siz sayınızı kendinize göre ayarlayın lütfen.


İki renk ip kullandım ve ipim Kartopu Flora.Buralarda çorap ipi diyorlar. 10 zincir çekiyoruz ve her sırada iki kenarından arttırıyoruz. Kenarlara bir . kez daha girdiğinizde artmış oluyor. Bir sıra beyaz bir sıra mavi ördüm.

Toplam 20 sıra yaptıktan sonra arttırmayı bitiriyoruz. Elimizde 50 ilmek oluyor. Sonra düz çıkıyoruz, oda tam 21 sıra oluyor. Sonra ipi koparıp tam ortadan 10 . ilmek alıyoruz. Şimdi topuk kısmını yapacağız. Arttırdığımız bölüm ayağımızın parmak bölümleri, düz ördüğümüz yerse altıdır arkadaşlar.
Şimdi örerken son ilmeye geldiğimizde kenarlardanda alarak toplama işlemini yapacağiz. Toplama işleminde 2-1-2-1 şeklinde toplanacak. Her sırada ayrı ayrı toplayalımki dengeli olsun. Bir bir toplarsak fazla . kalıyor bu defa topuk cok yüksek ve dengesiz oluyor. Buranın resimlerini bol çektim arkadaşlar başka türlü anlatamazdım.


Kenarları bu şekilde oluyor arkadaşlar.

Şimdi yukarıdaki gibi patiğimiz bitiyor. Üzeri için kirpi ip kullanacağız. Ben mavi bulamadım sonra tekrar sarı ördüm arkadaşlar onu resimledim. Burada bilmemiz gereken ipucu kirpi ipi aldığımızda ters taraftan örün. Yani püsküllerin yatış yönünde. Ters örersek az tüylü oluyor . ve çok çirkin gözüküyor. Ben o hataya düştüm siz düşmeyin.
Üzeride tunus işi olacak. Yine 10 ilmekle başlıyor ve aynen digerindeki gibi her sırada her iki kenardan birer ilmek arttırıyoruz. Toplam 11 sıra olduğunda da tam tersi işlemi yapıyoruz. Her iki kenardan birer ilmek kesip 10 sırada bu şekilde öreceğiz. sonra bitiriyoruz. Bakın aşağıdaki gibi olacak.
Sonra mavi boncuğun kenarlarını sıkiğne yaparak iki göz yapıyoruz. Ben boncuğun içinden ip geçirip kenarlarına bağladım, sonra sık iğne yaptım.
Sonra kenarlarından iğne ile dikiyoruz. Tığla kenarlarına sık iğne yapıp bitiriyoruz. Burnunuda ponpon yapıyoruz. Kudela ilede ağzını yapıyoruz. Patiğimiz bitiyor. Güle güle giyin. Umarım anlatabilmişimdir.alıntı göznuru

El Sanatları Örgü Modelleri Patik Modelleri tunus işi patik


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Arkadaşlarınızla Facebookta Paylaşın
Bunun İçin Alttaki Linke Tıklamanız Yeterli ;)
Facebook'ta Arkadaşlarınla Paylaş

REKLAMLAR

Yorumlar

Bu Model Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Bu Model İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
İsminiz
E-Mail
Yorum
Resimdeki Sayı B9B8
 

Ana Menü

Kategoriler

Dost Siteler

Yandex.Metrica
Sosyal Medyada
Sayfamızı
Begenir-
misin?


Anasayfa | Reklam | Bize ulaşın | Site Haritası | Rss

Dantel Örnekleri ve Elişleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri...

can't open file